Školák a předškolák – H. R. (10/2015)

Velmi ráda bych povzbudila všechny rodiče kteří mají stydlivé, úzkostné či méně průbojné dítě jako já. V našem případě nám dcera ze dne na den začala „stávkovat“ způsobem že plakala, zvracela a odmítala myšlenku chodit do školky. Snaha z mojí strany byla maximální, přesto jsem příčinu těchto obtíží neodhalila. Vzhledem k tomu, že v psychologických poradnách pro děti byly dlouhé čekací doby, pátrala jsem i na internetu a objevila paní Kláru Benešovou se kterou moje dcera absolvovala program „MAXIK“ který ji velmi bavil, ale největší dojem na ni udělala paní Klára.

Klára je neuvěřitelně empatický člověk a dcera si ji zamilovala, během krátké doby se z dcery stala usměvavá, sebevědomější holčička a změnu brzy zaregistrovaly i paní učitelky ve školce, v psychologické poradně dopadla dcera taktéž výborně. Moje obavy o to jak dcera zvládne nástup na ZŠ byly přehnané a přesto, že začátky byly krušné, Klára nám vždy pomohla a vymyslela způsob jak danou překážku zábavnou formou zvládnout. V současné době chodí dcera do druhé třídy, Kláru stéle navštěvujeme a otevřeně přiznávám, že je velká podpora i vodítko pro mě samotnou, vede nás učit se neklasickou formou a způsobem být vždy o malý krůček napřed tak, aby si dcera mohla školy užívat a nebyl to pro ní stres, vzhledem k její úzkostnější povaze.

Všem rodičům držím pěsti a přeji Vám pevné nervy při učení s dětmi, občas je to náročné, ale výsledek stojí opravdu za to!! 

Nevěřila bych, že si dcera ve 2. třídě bude úkoly vypracovávat sama.

Kláro moc Vám za vše ze srdce děkuji.

H.R.