Jana – školák a předškolák (1/2016)

Dobrý den,

ráda bych se s ostatními rodiči podělila o zkušenosti, které jsem získala při návštěvách v pedagogické poradně u Kláry Benešové. Do poradny jsem začala s Danielem chodit, když byl ve druhé třídě. V té době se Danielovi trochu zhoršil prospěch, učením jsme trávili hodně času, ale bez očekávaného úspěchu. Na rozdíl od první třídy, byla druhá třída pro Daniela asi příliš velkým soustem – sčítání a odčítání do sta, násobilka, angličtina, čtenářský deník, gramatika…. Nešlo o nic závažného, ale měla jsem pocit, že něco možná není v pořádku. 

Kláře se podařilo velmi rychle Daniela „poznat“ a díky jejím doporučením, které jsme plnili, se Danielův prospěch zlepšil a učivo ovládá. Učení jde snadněji a rychleji. Dnes je Daniel ve třetí třídě. Ke Kláře chodíme už jen občas, třeba když jsme se zadrhli na tom, jak se dobře naučit vyjmenovaná slova. Ráda bych touto cestou povzbudila ostatní rodiče, aby se nevzdávali. 

S mladším synem Honzou v současnosti docházíme ke Kláře na předškolní program. Nechtěla jsem ponechat nic náhodě. Klára zjistila u Honzy při testu školní připravenosti řadu drobných nedostatků včetně zbrklosti a nepozornosti. Honzu předškolní cvičení baví a vidím u něj velký pokrok, který mi potvrdila i paní učitelka z mateřské školy. 

Kláro děkuji za Vaši pomoc mým synům a za oporu, kterou jste mi poskytla. Přejeme Vám i ostatním rodičům hodně veselých a spokojených dětí. Jana